Yeni adıyla Google Ads’nin sabit bir fiyatı yoktur. Google reklam fiyatları tamamen size bağlıdır. Kendi reklam yönetimini gerçekleştiren temel düzey bilgi sahibi olan ve internet reklamcılığına yeni başlayacak olan kişilerin merak ettiği birçok soru var. İşte Google Adwords reklamlarında en çok merak edilen sorular ve cevapları;

1) Google Adwords reklam fiyatları her yerde aynı mı yoksa farklı mı?
Google Adwords reklamları tıklama başına ücretlendirilir. Fiyatlar ise hedeflenen her anahtar kelime ve her alanda rekabet zorluğuna göre değişir. Ülkemizde tıklama başı ortalama maliyetler 10 ile 20 kuruştan başlamaktadır. Google Adwords anahtar kelimenin tıklama başına tıklama üst limiti ise rakiplerinizin verdiği teklife göre değişmektedir. Bazı sektörlerde ve belirli dönemlerde tıklama başı maliyetlerin daha fazla olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

2) Google Adwords reklamlarında ücretlendirme ne zaman gerçekleşir?
Google Adwords reklamlarınız gösterim aldığında değil, reklamınız kullanıcılar tarafından tıklama aldığında anahtar kelimenin tıklama başı maliyeti kadar ücretlendirilirsiniz.

3) Google Ads reklamları için ne kadar bütçe ayırmalıyım?
Reklam bütçesi tamamen size bağlı olmakla beraber reklam vereceğiniz alanlardaki rekabet seviyesine göre değişir.

4) Adwords reklamlarında ilk sırada çıkabilecek miyim?
Belirlediğiniz kelimelerde birinci sırada çıkmak için iyi optimize edilmiş reklam kampanyası ve yeterli bütçe ayrılması halinde elbette mümkündür.

5) İstediğim zaman bütçemi değiştirebilir miyim?
Google Adwords reklam bütçenizi İstediğiniz zaman azaltıp arttırabilirsiniz. Ancak bunu sık yapmanız Google tarafından hoş karşılanmamaktadır.

6) Google Adwords reklam kampanyalarımı kendim takip edebilir miyim?
Google reklamlarında uzman ekibimiz şeffaf bir şekilde Google Adwords paneli üzerinden çalışır. Müşterilerimiz bizim düzenlediğimiz ve yönettiğimiz resmi Google Adwords paneli üzerinden anahtar kelimelerini, reklamlarını ve tüm ayrıntıları görebilirler.

7) Google Adwords Reklamlarının tıklama başı fiyatları neye göre belirleniyor?
Google Adwords Reklam fiyatları, reklam vereceğiniz alandaki rekabete, olmak istediğiniz konuma ve web sitenizin anahtar kelimedeki organik sıralamasına göre değişmektedir.

8) Günlük Adwords reklam bütçem bitmezse ne olur?
Eğer reklamlarınız günlük bütçenizden daha az tıklama alırsa, günlük bütçeniz bitmeyeceği için kalan bakiyeniz bir sonraki güne devreder.

9) Rakip firmalar kasten reklamlarıma tıklarsa ne olur?
Bir IP adresinden birden fazla tıklama alırsanız bu sadece bir tıklama olarak sayılır ve kalanı için ücretlendirilmez. Google’ın bu konuda bir filtresi bulunmaktadır. Aynı IP’den gelen mükerrer tıklamaları yok saymaktadır. Her hangi bir ücret kesintisi yapılırsa da Google Adwords tarafından yapılan mükerrer tıklama ücreti hesabınıza iade edilmektedir.

10) Adwords Reklam bütçemi siz yönetir misiniz, Size ne kadar ücret öderim?
Firmamız Google Adwords Reklamlarından aylık reklam harcamanız üzerinden %15 hizmet bedeli alınmakta olup ve kesinlikle başka hiçbir ücret talep edilmemektedir.

 


google reklam tıklama ücretleri, google reklam fiyatları, google reklam komisyonları, google reklam tıklama ücretleri